dec 9

Geplaatst door: lgwebteam
donderdag 9 december 2010 

Jaarlijkse feestvergadering

De laatste zondag van november viert de Landelijke Gilde Beernem traditioneel het feest van St-Elooi, de patroonheilige van landbouwers en smeden. De dag begint met een Eucharistieviering ter nagedachtenis van de overleden leden. Daarna wordt er aangeschoven aan de feestdis in het Bulskampveld.

 

Landelijke Gilde is een plattelandsbeweging in evolutie

Bij de oprichting van de plaatselijke afdeling van de Boerenbond in 1920 was de situatie in Beernem totaal anders dan vandaag in 2010. Beernem was een gemeente met vele kleine boerderijtjes. Alle leden van de Boerengilde waren dan ook landbouwers. De plaatselijke Boerengilde is ondertussen een Landelijke Gilde geworden. Niet alleen het ledenbestand, maar ook de activiteiten zijn sterk veranderd. Iedereen die zich verbonden voelt met het landelijke en met het platteland is van harte welkom.

 

Huldiging van verdienstelijke leden

Het 90 jarig was een uitgelezen moment om terug te kijken in de rijke geschiedenis van de vereniging. 35 leden, die minstens al 40 jaar lid zijn van onze gilde, kregen een mooi diploma. Op de foto (vlnr): Luc Van De Caveye (namens de Landelijke Gilden), Gilbert Lootens, Mevr. Georges Vanhulle, Arthur Roets, Honoré Ryckaert, Hubert Lips, Jules Vanpoucke, Felix Vanvooren en Gerard Bonamie. Een aantal van hen kon er spijtig genoeg niet bij zijn. Zij krijgen dit aandenken op een later tijdstip.

 

Verdienstelijke bestuursleden

Luc Van de Caveye overhandigde namens de provincie een ereteken aan 7 bestuursleden die reeds meer dan 20 jaar bestuurslid zijn. Op de groepsfoto zijn volgende personen met hun ereteken te zien (vlnr): Luc Van De Caveye, Hubert Lootens, Joseph Morthier, Ivan Ryckaert, Gerard Bonamie, Johan Vanhulle, Arthur Roets. Onze proost E.H. G. Dhondt was verontschuldigd.

 

 

 

 

Ivan Ryckaert

Voorzitter Landelijke Gilde Beernem

 

 

Tags:
 
Disclaimer | Contact | Site-map