Vermeldingen voor het 'Limburg' Aanbod
Haspengouwse Gordel
Fietsen, Wandelen
Binderveld (Nieuwerkerken) :  maandag 28 mei 2012 8:00 - maandag 28 mei 2012 15:00
 

Op Pinkstermaandag 28 mei vertrekt vanuit Binderveld (Nieuwerkerken) de 18de Haspengouwse Gordel, een organisatie van de Landelijke Gilden van Sint-Truiden.

Haspengouw: het decor van Katarakt en Rundskop. Een landschap gecreëerd en onderhouden door landbouwers en fruittelers. Maar Haspengouw is meer dan fruitbomen, glooiende vergezichten en bloesems. De historische rijkdom van de regio is misschien nog groter. Overal in het landschap duiken plots kastelen, abdijen, kloosters en pittoreske dorpjes op, tijdens een van de drie fietsroutes (30-40-60 km) en twee wandelroutes (8-13 km). Stopplaatsen op land- en tuinbouwbedrijven geven de deelnemers ook de kans kennis te maken met deze economische bedrijvigheid.

Dit jaar is er opnieuw ontbijt met bubbels voor de vroege vogels. Tussen 8 en 10.30 uur kan je aanschuiven. Je moet wel op voorhand inschrijven via dorien.verrecht@landelijkegilden.be en dan staat je ontbijt klaar aan het vertrek in Binderveld. De kostprijs bedraagt 10 euro.

Lees meer..
 
Permanente wandelroute 'Wandel de boer op' in Heppeneert (Maaseik)
Wandelen
Heppeneert (Maaseik) :  zaterdag 9 juni 2012 8:00
 

Wandeling van ongeveer 10 km langs bewerkte akkers, groene weiden, Maasuiterwaarden, stevige dijken, de gerestaureerde windmolen en het Duivelsbrugje. Bij de landbouwbedrijven die men passeert, staan er interessante informatieborden. De wandeling is geschikt voor alle terreinbuggies, maar niet voor rolstoelgebruikers. Een wandelkaart is verkrijgbaar in het vlakbijgelegen bedevaartwinkeltje(open van 14 tot 17 uur) en op de dienst Toerisme van Maaseik, Markt 1. Opgelet: bij zeer hoge waterstanden van de Maas is er een aangepaste route!


 

Lees meer..
 
Permanente fietsroute 'Fiets de Boer op' in Maaseik
Fietsen
Dienst Toerisme, Stadhuis, Markt 1, Maaseik (open van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur)
 :
 zaterdag 9 juni 2012 10:00
 

De Maas vormt met haar sierlijke bochten en groene oevers de grens met Nederland. Ze tekent het landschap tot een zeldzame oase van rust, waar het aangenaam vertoeven is, een unieke regio: het Maasland. Het Maasland vormt een vallei vol verrassingen. Tijdens deze permanente fietstocht ontdek je een aantrekkelijke oude stadskern en typische dorpskernen, een prachtig en ongekend mooi landbouwlandschap, met frisse en groene weilanden en verzorgde akkers afgewisseld met moderne landbouwbedrijven. Gratis folder te verkrijgen op Toerisme Maaseik. Aan de landbouwbedrijven vind je infopanelen met uitleg.

Lees meer..
 
Bezoek viskwekerij
Uitstap
Gildezaal, Joris van Oostenrijkstraat 65, Kuringen :  zaterdag 16 juni 2012 9:30
 

Het geleid bezoek aan deze zoetwaterviskwekerij staat garant voor een spetterende kennismaking met het leven in het water. Het ontstaan van de visteelt,het reilen en zeilen in een viskweekbedrijf, de aanleg van vijvers, waterzuivering, kweek- en groeivijvers, het voederen van vissen en het transport zijn slechts een greep uit de onderwerpen die de plaatselijke gids aansnijdt. Tijdens het bedrijfsbezoek maak je ook kennis met het prachtige naruurgebied waarin de kwekerijen gelegen zijn.

 

Lees meer..
 
Geistingen Rozendorp
Tuin, Wandelen, Optreden, Eucharistieviering, Eten & drinken, Evenementen
 zaterdag 23 juni 2012 15:00
 

Het allereerste Rozendorp in Vlaanderen: die eer is vanaf 2012 weggelegd voor Geistingen, een klein dorpje in de gemeente Kinrooi. Wie van rozen houdt, moet eind juni zeker eens een kijkje gaan nemen tijdens het eerste promotieweekend van Geistingen Rozendorp !

Zaterdag 23 en zondag 24 juni 2012: dat is het promotieweekend waarin de gemeente Kinrooi de rozenliefhebbers voor de eerste keer zal verwelkomen in Geistingen. Net zoals Nederland, Duitsland en Frankrijk zal België dan een heus rozendorp met internationale uitstraling hebben! De gebruikte rozen hebben allen een ADR-keuring (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung). Ze zijn bovendien gekweekt zonder gebruik te maken van milieubelastende middelen.

De vzw Geistingen Rozendorp - een samenwerking tussen Landelijke Gilde Geistingen, KVLV Geistingen en vzw De Rozenkring exclusief - en het gemeentebestuur zijn al sinds september 2011 volop bezig met de voorbereidingen. Het project kan trouwens rekenen op Europese steun in het kader van plattelandsontwikkeling.
Het gemeentebestuur van Kinrooi zorgde voor de (her)aanleg van talrijke rozenperken op het volledige grondgebied. Daarnaast kwamen er rozenversieringen in de verschillende dorpen en aan invalswegen.
Hét rozendorp zelf is Geistingen. Daar werd het Mariapark aan de Sint-Lambertuskerk (Vroenhof) gerenoveerd tot een heus rozenpark, versierd met rozengedichten. Verder vindt men in de Beekstraat het ADR-Rosarium dat open is voor het grote publiek. De voor deze gelegenheid speciaal gedoopte ADR-roos zal verkocht worden ten voordele van de volwassenenwerking van het dienstencentrum Ter Engelen.
Geistingen Rozendorp is geen éénmalig gegeven: de rozen blijven staan en de vzw zal om de twee jaar een promotieweekend in elkaar steken zodat het dorp de titel permanent waardig blijft...
Maar de officiële start zal dus plaatsvinden op zaterdag 23 en zondag 24 juni.

zaterdag 23 juni 2012
15.00 uur
Officiële opening in het Mariapark (Vroenhof Geistingen) met onthulling van de rozengedichten
15.30 uur
Doopplechtigheid van een ADR-roos in het Mariapark met als doopmeter TVL nieuwsanker Veerle Verheyen en als dooppeter gouverneur Herman Reynders, gevolgd door receptie en optredens 
17.30 uur
Geleide wandeling naar de ADR-Rozentuin van Luc Van Esser (Beekstraat Geistingen)
20.30 uur
Rozenbal met Classics Revival Band (feesttent)

zondag 24 juni 2012
10.00 uur
Eucharistieviering in de met rozen versierde Sint-Lambertuskerk (Vroenhof Geistingen) en zegening Mariapark
11.00 uur 
Frühshoppen met de Maasgalmkapel (start van het dorpsfeest)
13.00 uur
Dorpsfeest met allerhande infostands, verkoopstands, workshops voor kinderen en volwassenen, straat- en kinderanimatie, eet- en drinkstandjes, proeven van allerlei hapjes en drankjes (rozengebak, rozenjenever, rozenijs, rozenpralines), muzikale animatie
14.00 uur 
Workshop rozen oculeren met een gratis geoculeerde roos voor 150 geïnteresseerden
19.00 uur 
Afsluiting en gezellig samenzijn in de feesttent

Lees meer..
 
Rural caching: avontuurlijke, verrassende en leerrijke plattelandstochten!
Wandelen, Zoeken
Peer, Bocholt, Bree, Hamont-Achel, Hechtel-Eksel, Kinrooi, Maaseik, Meeuwen-Gruitrode en Neerpelt :  zondag 1 juli 2012 - vrijdag 31 augustus 2012
 

Rural caching is een 'gps-tocht' waarbij met behulp van plaatscoördinaten en een draagbaar gps-toestel een route kan gevolgd worden. Eigen aan Rural Caching zijn de vraagstukken en proeven die de deelnemers moeten oplossen tijdens de tocht. Via deze zoektocht ontdek je op een leerrijke en actieve manier het platteland!

 

Lees meer..
 
Fotozoektocht
Fietsen, Zoeken
Tessenderlo-Schoot :  zondag 1 juli 2012 8:00 - vrijdag 31 augustus 2012 20:00
 

Tijdens de vakantiemaanden juli en augustus kan men naar jaarlijkse traditie deelnemen aan de prachtige fietszoektocht in Schoot-Tessenderlo.
De deelnemingsformulieren hiervoor zijn te verkrijgen bij:
Bakkerij Van Uytsel-Vos, Schoterweg 298
Bakkerij Lucas, Schoterweg 177
Cafetaria De Kriekel, St.-Jozefsplein 1
Ingevulde formulieren dienen ten laatste op vrijdag 31 augustus 2012 binnnegebracht te wordenbij Ludo Camps, Schoterweg 230.
Elke deelnemer ontvangt een mooie prijs tijdens de prijsuitreiking die doorgaat op vrijdag 7 september 2012 om 20 uur in buurthuis De Kriekel.

Lees meer..
 
Gezinsdag Landelijke Gilden
Voor senioren, Reizen, Uitstap, Varia, Evenementen, Voor jongeren
Planckendael in Muizen bij Mechelen :  zondag 1 juli 2012 10:00 - zondag 1 juli 2012 19:00
 

Wie dacht dat Planckendael alleen maar een dierenpark is, die heeft het compleet mis. Planckendael is vandaag een echt familiepark waar er voor grootouders, ouders en kinderen veel te beleven valt. Ontdek je eigen favoriete plekjes tijdens onze Gezinsdag!

In Planckendael vind je honderden dieren van vijf verschillende continenten. Je zal er ook Kai-Mook, het kleine Antwerpse olifantje, kunnen bewonderen. Zij zal er samen met haar familie gaan wonen in een spiksplinternieuw olifantenverblijf. Naast al die dieren is er in Planckendael nog heel veel ruimte om dingen te ontdekken, op avontuur te gaan of simpelweg te genieten. Metershoog tussen de bomen, in de speeltuinen, op het water of gewoon op een rustig plekje temidden van het groen.

Lees meer..
 
Maïsdoolhof
Wandelen, Landbouw, Zoeken, Varia
kruising Baan naar Helchteren (N719) met Lindebosstraat, Linde-Peer :  vrijdag 13 juli 2012 10:00 - vrijdag 31 augustus 2012 18:00
 

Naar jaarlijkse gewoonte kan je deze zomer weer komen werdwalen en genieten van de Peerse landbouw in een doolhof in de vorm van - hoe kan het ook anders - een peer! Je kan kiezen tussen een gemakkelijk en een iets moeilijker doolhof. Op een 'binnenkoer' in de peer zijn er bovendien een aantal leuke nevenactiviteiten voorzien. Een knuffelhoek met kleine dieren, een tuintje, speelgelegenheid met een trampoline, stelten, hoepels, sjoelbak, go-carts en een fietsenparcours … er is voor ieder wat wils! Iedere bezoeker maakt bovendien kans om een weekend hoevetoerisme te winnen ter waarde van 200 euro.

Lees meer..
 
Maïs by night
Wandelen, Landbouw, Varia, Evenementen
kruising Baan naar Helchteren (N719) met Lindebosstraat, Linde-Peer :  vrijdag 3 augustus 2012 20:00
 

Naar jaarlijkse gewoonte kan je weer de hele zomer lang verdwalen en genieten van de Peerse landbouw in een doolhof in - hoe kan het ook anders - de vorm van een peer. Op 3 augustus 2012 wordt dit doolhof eenmalig sfeervol verlicht met theelichtjes. Vanaf 20 uur kan je de unieke sfeer van 'Maïs by Night' opsnuiven. Na een bezoek aan het doolhof, is er ruimte voor een gezellig samenzijn!

 

Lees meer..
 
Fietsen in het Land van Loon
Fietsen
Borgloon :  zondag 12 augustus 2012 9:00
 

Haspengouw wordt vaak met Toscane vergeleken. De streek is, met zijn glooiende akkers en eindeloze rijen fruitbomen, uniek. In augustus hangen appels en peren nog te glimmen aan bomen. De Landelijke Gilden van gewest Borgloon nodigen iedereen uit om op zondag 12 augustus die unieke streek in het zuiden van Limburg al fietsend te verkennen tijdens 'Fietsen in het Land van Loon'.

Lees meer..
 
Toeren rond Tongeren
Fietsen, Wandelen, Land- en tuinbouw
Parochiezaal Koninksem, Kerkstraat z/n, Koninksem (Tongeren) :  woensdag 15 augustus 2012 8:00
 

De fiets- en wandelmanifestatie mocht de voorbije jaren duizenden bezoekers verwelkomen. Maak kennis met de prachtige Haspengouwse streek van het heerlijke fruit en de mooie vergezichten. We leiden je langs kastelen, vierkantshoeves en heuvelachtige landbouwvelden. Met Tongeren, als oudste stad van België, als spil van alles! Onderweg kan je voor een hapje en een drankje stoppen op unieke land- en tuinbouwbedrijven!

Lees meer..
 
Dorpsfeest
Optreden, Land- en tuinbouw, Traktoren, Varia
Feesttent, Kerkplein, Meeswijk (Maasmechelen) :  zaterdag 25 augustus 2012 20:30 - zondag 26 augustus 2012 22:00
 

Zaterdagavond vanaf 21 uur 30+ fuif met DJ Tom Degroot in de feesttent. Zondagnamiddag vanaf 13 uur traktorwijding met daarna rommelmarkt, oude ambachten, tentoonstelling en optredens.

Lees meer..
 
Maaslandse Gordel
Fietsen, Optreden, Eten & drinken
Gemeenschapscentrum, Hoekstraat 1, Opgrimbie(Maasmechelen) :  zondag 26 augustus 2012 7:00 - zondag 26 augustus 2012 15:00
 

De Maas vormt met haar sierlijke bochten en groene oevers de grens met Nederland. Ze tekent het landschap tot een zeldzame oase van rust, waar het aangenaam vertoeven is, een unieke regio: het Maasland.
Het Maasland vormt een vallei vol verrassingen. Tijdens de 19de editie van de Maaslandse Gordel fiets je door aantrekkelijke oude stadskernen en typische dorpskernen, door een prachtig en ongekend mooi landschap, frisse en groene weilanden in de vallei, purperen heidevlakten en donkerkleurige bossen op de hellingen.
Op de halteplaatsen is er naast een broodje, Limburgse vlaai en een drankje ook animatie voorzien.
- het inschrijvingsgeld is inclusief de Bloso-Sportplusverzekering.
- de afstanden (30, 50, 70 en 90 km) kan je zelf kiezen aan de hand van uitgezette routen.
- extra service: na inschrijving ter plaatse kan je eveneens de fietstocht van 50 km downloaden op je eigen fiets-gps (enkel voor Garmin-toestellen).

 

Lees meer..
 
Septemberfeesten
Fietsen, Landbouw, Eucharistieviering, Eten & drinken, Sportactiviteit, Feesten, Zoeken, Traktoren, Varia
 zaterdag 8 september 2012 19:30 - zondag 9 september 2012 18:00
 

Op zaterdagavond wordt er om 19.30 uur gestart met een competitie gewichttrekken op platte wagen. Je kan inschrijven met een ploeg van 6 personen.
Locatie: Loonbedrijf Henrie Vanbeul, Kenensdijk 4, 3990 Wijchmaal.

Op zondag is er na de eucharistieviering van 10.30 uur een tractorwijding en optocht door het dorp. Vanaf 12 uur kan je in Den Tichel terecht voor het eetcafé. 's Namiddags start er om 14 uur een fotofietszoektocht.

Lees meer..
 
Project4040 : fiets je 40 km wakker met 4x4 producten van de boer en zijn akker!
Fietsen, Eten & drinken, Sneukelen
Lozen :  zondag 9 september 2012 9:00 - zondag 9 september 2012 12:00
 

Landelijke Gilde Lozen gaat de uitdaging aan en zet de veertigste verjaardag van Landelijke Gilden in de kijker! Na het ontbijt fietst de gilde 40 km en doen ze de vier kerkdorpen van de gemeente Bocholt aan. In elke kerkdorp serveert men 4 producten afkomstig van de boer en/of zijn akker in een standje van Landelijke Gilden. 13 bestuursleden organiseren jaarlijks zo'n 15 activteiten voor de 92 leden van Landelijke Gilde Lozen. Met deze fietstocht wil het gildebestuur de inwoners van hun gemeente laten kennismaken met Landelijke Gilden!


Lees meer..
 
Landbouwdag
Eten & drinken, Opendeurdagen, Land- en tuinbouw
Jan en Ilse Schildermans-Smeets, Rietstraat 62, 3900 Overpelt :  zondag 9 september 2012 13:00 - zondag 9 september 2012 19:00
 

Op zondag 9 september verwelkomen Jan en Ilse Schildermans-Smeets jullie om een kijkje te komen nemen in hun melkveebedrijf. Landelijke Gilde Overpelt-Lindel-Hoeven zorgt voor lekkere hapjes en drankjes en toffe randanimatie.

Lees meer..
 
Bezoek Jessa Ziekenhuis
Uitstap
Gildezaal, Joris van Oostenrijkstraat 65,Kuringen :  maandag 10 september 2012 18:15 - maandag 10 september 2012 22:30
 

Inleiding over de palliatieve afdeling met aansluitend een bezoek aan deze afdeling. Rondleiding op de afdelingen radiologie, coronarografie (onderzoek bloedvaten van de hartspier), urologie (niersteenverbrijzelaar), kraamafdeling, de afdeling kinder- en jeugdgeneeskunde en een bezoek aan het Limburgs Oncologisch Centrum (radiotherapie en daghospitaal hematologie ). Einde rond 22.30 uur.

Lees meer..
 
Tuincursus 'Terrasplanten'
Tuin
De Kapetulie, Dorpstraat 5, Achel :  donderdag 13 september 2012 20:00
 

Tuincursus over terrasplanten. Eerste les op 12 april. Tweede les op 13 september. Lesgever: Paul Janssen.

 

Lees meer..
 
   Dag van de Landbouw
Landbouw, Uitstap
Over heel Vlaanderen  zondag 16 september 2012 9:00 - zondag 16 september 2012 18:00
 

Tijdens de ‘Dag van de Landbouw’ kan je weer kennismaken met land- en tuinbouwers in jouw buurt! Ze zetten hun bedrijf de hele dag open voor het grote publiek. Het thema dit jaar is ‘ontdek hoe het echt werkt’. Op de deelnemende bedrijven kom je te weten hoe goed jij de hedendaagse landbouw kent.

Lees meer..
Terras- en kuipplanten in de winter
Tuin
Gildezaal, Joris Van Oostenrijkstraat 61, Kuringen :  maandag 17 september 2012 20:00
 

Lesgever: Edgard Vanheusden.

 

Lees meer..
 
Zeepkistenrace
Varia, Evenementen
Appeystraat en Kukkelbergstraat, Wellen :  zondag 23 september 2012
 

Kom genieten van het spektakel van een echte ouderwetse zeepkistenrace. Uiteraard kan je ook deelnemen. De zelfgemaakte zeepkisten (zonder aandrijving) worden van een berg geduwd en leggen een parcours van ongeveer 300 meter af. Wie het snelst aan de finish is, wint. Er zijn mooie prijzen te winnen. Ook de mooiste zeepkist en de pechvogel krijgen een prijs.

 

Lees meer..
 
 
Disclaimer | Contact | Site-map