|
|
Vermeldingen voor de 'Reizen' type
|
|
| |
|
|
De Meetjeslandse Tuinclub heeft weer een leuke tuinreis in petto. Op zaterdag 2 juni bezoeken we enkele prachtige tuinen over de grens in het noorden van Frankrijk. Onder de deskundige leiding van José De Buck en de plaatselijke tuineigenaars/kwekers krijgen we ook dit jaar een blik op enkele unieke tuinen.
We vertrekken om 7.30 uur op de parking van de Sporthal aan de Pussemierstraat in Eeklo. Via Gent en Kortrijk rijden we Frankrijk om vrij vroeg onze eerste kijktuin te bezoeken.
Het PARC FLORAL in Wambréchies is een kijktuin, samengesteld uit een 10-tal thematuintjes. Elk seizoen heeft iets te bieden in deze tuin, die volop in ontwikkeling is. Enkele specifieke soorten vaste planten, een vlindertuin, een rozentuin en ook enkele tuintjes waarin neerhofdieren hun plaats hebben, maken het geheel rond. Als eerste tuin in de reeks van 4 een prachtige inleiding voor wat de dag te bieden heeft. Van daaruit rijden we nog een uurtje zuidwaarts om voor de middag nog een prachtige liefhebberstuin te bezoeken.
Le JARDIN DE MARIE-ANGE ligt in het godvergeten dorpje Croisette, maar is een streling voor het oog. De vriendelijke eigenares leidt ons rond in haar 1 ha grote tuin. De tuin is nog steeds in verdere uitbouw, maar etaleert prachtige hoeken met schaduwplanten, met vaste planten, met siergrassen, met hydrangea’s, met bloeiende borders, met afgesloten tuinkamers, enz. Een kleine groentetuin maakt de tuin compleet. We krijgen er een zelfgemaakte frisdrank aangeboden. Na het bezoek aan deze tuin gaan we het middagmaal nuttigen in Saint-Pol.
Het hoogtepunt van de dag volgt na het middagmaal. Deze tuin is immers door tuinjournalisten uitgeroepen tot de Franse tuin van 2012. LE JARDIN DE SERICOURT is een parel van tuinarchitectuur. De tuin verrast op elke locatie met specifieke snoeivormen, veel symboliek en bijzondere planten. We ontdekken er een ‘eeuwige tuin’, een ‘labyrinth van siergrassen’, de tuin van de strijder vol met symboliek over de 1e wereldoorlog. Ook de geometrische en de gele tuin zullen u bekoren, evenals de kathedraal van rozen, de topiary tuin en de laan van de zee. We blijven er zeker twee uur, want we kunnen er onze ogen de kost geven. Nadien rijden we door naar de laatste tuin in de reeks.
LE JARDIN DES LIANES is een privétuin van een koppel gepassioneerde tuinliefhebbers. De tuin werd gestructureerd op basis van collectiebomen en –struiken, die werden gekozen omwille van hun bladeren, hun geur of hun herfstkleuren. Deze tuin wil vrij, romantisch en gekleurd zijn. Meer dan 300 soorten geparfumeerde rozen (oude en Engelse) worden er geassocieerd met overjarige planten en met meer dan 160 soorten hydrangea’s. Na afloop vertrekken we richting thuisbasis, waar we willen arriveren rond 20 uur.
|
|
|
Lees meer..
|
|
|
|
|
|
|
Gezinsdag Landelijke Gilden
|
|
Voor senioren, Reizen, Uitstap, Varia, Evenementen, Voor jongeren
|
|
|
Planckendael in Muizen bij Mechelen :
zondag 1 juli 2012 10:00 - zondag 1 juli 2012 19:00
|
|
| |
|
|
Wie dacht dat Planckendael alleen maar een dierenpark is, die heeft het compleet mis. Planckendael is vandaag een echt familiepark waar er voor grootouders, ouders en kinderen veel te beleven valt. Ontdek je eigen favoriete plekjes tijdens onze Gezinsdag!
In Planckendael vind je honderden dieren van vijf verschillende continenten. Je zal er ook Kai-Mook, het kleine Antwerpse olifantje, kunnen bewonderen. Zij zal er samen met haar familie gaan wonen in een spiksplinternieuw olifantenverblijf. Naast al die dieren is er in Planckendael nog heel veel ruimte om dingen te ontdekken, op avontuur te gaan of simpelweg te genieten. Metershoog tussen de bomen, in de speeltuinen, op het water of gewoon op een rustig plekje temidden van het groen.
|
|
|
Lees meer..
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paris à vélo
|
|
|
|
Parijs :
zaterdag 4 augustus 2012 6:15 - zondag 5 augustus 2012 21:00
|
|
| |
|
|
2 dagen Parijs ontdekken per fiets! 2 x 30 km fietsen langs prachtige monumenten en ongekende pleintjes en steegjes.
Dag 1: fietsen langs Parc Monceau, Effeltoren, Hotel des Invalides, Jardin de Luxembourg, het Louvre, de Madeleine-kerk, de Seine, de Notre-Dame
Dag 2: fietsen langs Montmartre, Champs Elysees, kanaal St. Martin, Opera, Place de Vosges, Place Vendome, Palais Royal.
Onder deskundige leiding van Nederlandstalige gids Georges Pollentier.
|
|
|
Lees meer..
|
|
|
|
|
|
| |
|
|
Stuur ons het komende jaar een postkaart èn een foto van jezelf met het logo van Landelijke Gilden vanop je reisbestemming. We willen postkaarten uit 40 landen verzamelen. Iedereen die een postkaart èn foto bezorgt, maakt kans om een fiets te winnen!
|
|
|
Lees meer..
|
|
|
|
|
|