Menu

Terug naar Actualiteit >Lente op je bord!

Geschreven op 11 maart 2020. - Nieuws, Eten en drinken
lente op je bord

Binnenkort is het (hopelijk) zo ver! Dan is de lente in het land. Wij beginnen stilaan genoeg te krijgen van die lange, donkere winteravonden en kijken reikhalzend uit naar weekends zonder wind en regen! Samen met de winterse temperaturen, zijn we klaar om ook de typische winterkost met spruitjes en kolen uit te wuiven.

 

 

Heb je zin om samen met ons de stevige winterse gerechten te vervangen door lente op je bord? Doe dan inspiratie op met deze twee gemakkelijke, lekkere en seizoensgebonden gerechtjes vol met gezonde, lokale ingrediënten!

Lauw slaatje met rode bietjes, Belgische geitenkaas, jonge spinazie en broodkorstjes met een mosterddressing

  • Als je verse bietjes koopt, moet je ze eerst afkoken. Schil de bietjes en snijd ze in kleine stukjes. Laten gaar koken. Je kan ook voorgegaarde bietjes kopen, die hoef je enkel nog te snijden.
  • Meng de bietjes onder de jonge spinazie.
  • Verkruimel de geitenkaas
  • Broodkorstjes heb je snel zelf gemaakt met oud brood. Snij je brood in kleine stukjes en bak ze op in een pan met voldoende boter en olie. Als de korstjes afgekoeld zijn, kan je ze een tijdje bewaren in een afgesloten pot. En zo heb je dat laatste restje oud brood niet moeten weggooien!
  • Voor de dressing meng je een beetje mosterd met olijfolie, peper en zout.
  • Voor je het weet, is je lunchgerechtje klaar! Liever niet vegetarisch? Doe er nog wat krokant gebakken spekblokjes bij.

Witloofslaatje met veldsla, knapperige jonagold, walnoten en een frisse yoghurt dressing.

  • Snij het witloof en de appels fijn. Door je appels niet te schillen, hou je ze lekker krokant en draag je een klein steentje bij aan minder voedselverspilling. Om te vermijden dat het witloof en de appels verkleuren, kan je er wat citroensap onder mengen. Meng ook de veldsla onder het witloof en de appeltjes.
  • Rooster je walnoten kort in de pan. Eens ze afgekoeld zijn, kan je ze onder het slaatje mengen.
  • Meng mayonaise en yoghurt onder elkaar. Zorg dat je meer yoghurt dan mayonaise proeft. Kruid af met peper en zout.
  • Voor een lichte lunch, kan dit al volstaan. Mag het wat meer zijn? Dan kan je er een lekker stukje Belgisch witblauw bij bakken en uiteraard… verse frietjes!

Ten slotte, nog een gouden tip voor op een warme, zonnige lentedag: beide slaatjes zijn enorm lekker als bijgerechtje bij de barbecue!