Wat gebeurt er met de huidige e-activiteiten en afdelingswebsites, nu Ordolio er aan komt?

Onze huidige E-activiteiten en afdelingswebsites zijn sterk verouderd. Deze werden 12 jaar geleden gelanceerd en zijn ondertussen dringend aan vervanging toe, zowel qua veiligheid als functionaliteiten, vandaar dat we Ordolio lanceren. Het gebruik van de huidige e-activiteiten en afdelingswebsites tools zal dan ook volledig stopgezet worden. 

Tot wanneer zullen we in onze huidige e-activiteiten kunnen?

Je zal in de huidige e-activiteiten kunnen tot en met 1 maart 2026. Dit geeft jou & jouw afdeling voldoende tijd om er alle activiteiten-info uit het verleden af te halen. Zo kan je bijvoorbeeld werkingsverslagen uit het verleden exporteren en op te slaan op je PC.

Belangrijk: je bent als afdeling zélf verantwoordelijk voor het exporteren en/of opslaan van activiteiten/werkingsverslagen die je wilt bewaren. Wacht hier niet mee tot 1 maart 2026, dit is echt de uiterste datum! 

Kan ik nog activiteiten dupliceren naar 2026?

Dit kan enkel nog in functie van het afwerken van het werkingsverslag voor 2025. Stel dat je begin 2026 nog aanpassingen aan je werkingsverslag wil doen, dan kan je een vroegere activiteit dupliceren om deze daarna naar de juiste datum in 2025 aan te passen. 

Tot wanneer zullen we op onze huidige afdelingswebsite kunnen?

Je huidige afdelingswebsite zal je kunnen raadplegen tot 31 december 2025. Dit geeft jou & jouw afdeling voldoende tijd om er alle foto’s en inhoud af te halen die je wenst te behouden. Je kan foto’s en teksten kopiëren en deze vervolgens opslaan op je PC. Let wel: de foto’s die je in het verleden hebt geüpload op de afdelingswebsite, werden altijd verkleind qua bestandsgrootte om de website zelf niet te vertragen door té grote fotobestanden. Hou er dus rekening mee dat de foto’s die je opslaat mogelijks wat lager zullen zijn qua kwaliteit.  
Moest je ook nog extra pagina’s op je afdelingswebsite hebben staan, denk er dan aan om de inhoud ervan te kopiëren en zelf persoonlijk op te slaan. Zo kan je deze later nog gebruiken.  

Net als bij de e-activiteiten geldt hier: je bent als afdeling zélf verantwoordelijk voor het exporteren en/of opslaan van foto’s en andere pagina’s die je wilt bewaren. Wacht hier niet mee tot 31 december 2025, dit is echt de uiterste datum!

Wat met het indienen van de werkingsverslagen in de toekomst?

Met het stopzetten van de huidige e-activiteitentool, zal ook de werkwijze omtrent de werkingstoelagen uitdoven. Concreet betekent dit het volgende:  

  • Voor het werkjaar 2025 werk je nog steeds de activiteiten af in de huidige e-activiteiten tool. De deadline hiervoor is 15 februari 2025. De werkingstoelagen zullen later in het voorjaar van 2026 worden uitbetaald. Gebruik je geen e-activiteiten maar wel een papieren werkingsverslag? Dan dien je dit op dezelfde manier in als de voorbije jaren. Er volgt begin 2026 nog een uitgebreide herinnering omtrent het indienen van werkingsverslagen naar alle secretarissen.
  • Voor het werkjaar 2026 zullen alle afdelingen die een werkingstoelage voor 2025 kregen er ook een krijgen voor 2026 (uitbetaling in voorjaar 2027), mits ze ook in 2026 een minimum aan 5 activiteiten organiseerden. Het is echter géén verplichting om Ordolio te gebruiken om een werkingstoelage te krijgen. Uiteraard raden we dit sterk aan. 

Wordt er info vanuit onze e-activiteiten en/of huidige afdelingswebsite automatisch overgenomen naar onze nieuwe Ordolio-website?

Neen, Ordolio en onze huidige tools zijn totaal verschillende programma’s. De huidige e-activiteiten en afdelingswebsites zijn te verouderd om nog een koppeling te bouwen en zullen binnenkort afgesloten worden. Je bent zelf verantwoordelijk voor het opslaan en/of exporteren van inhoud van je huidige tools.

Kunnen we ervoor kiezen om de e-activiteiten en huidige afdelingswebsites in de toekomst te blijven gebruiken en dus niét mee in te stappen in Ordolio?

Neen, de huidige e-activiteiten en afdelingswebsites zijn te verouderd om nog verder te ondersteunen. De e-activiteiten zullen nog bruikbaar zijn tot 01/03/2026. Dit om elke afdeling voldoende tijd te geven hun werkingsverslag van 2025 in te dienen (deadline 15/02/2025) en om alle info te exporteren / op te slaan die ze wensen te bewaren. De afdelingswebsites zullen slechts raadpleegbaar zijn tot 31/12/2025, sla dus ook hier tijdig de inhoud op die je wenst te bewaren. 

Waar maak ik onze aankomende activiteiten van 2026 al aan?

Deze maak je vanaf 27/11/2025 aan in Ordolio. Het heeft géén zin om deze nieuwe activiteiten nog aan te maken via de huidige e-activiteiten en te publiceren op je huidige afdelingswebsite, want deze zullen daar binnenkort verdwijnen. Je gebruikt deze huidige tools enkel nog om je werkingsverslag van 2025 in te dienen, of om de resterende activiteiten van dit jaar nog te publiceren.

Wat met de bestaande koppeling naar UiT in Vlaanderen-databank en de nationale website van Landelijke Gilden?

Je zal ook in Ordolio rechtstreeks activiteiten kunnen pushen naar de UiT in Vlaanderen-databank. Dit kan voor de activiteiten die vanaf 01/01/2026 plaatsvinden. Daarnaast zal je in Ordolio kunnen kiezen om jouw activiteiten ook te publiceren naar de nationale website van Landelijke Gilden. Activiteiten die plaatsvinden in 2026 maar die je nog aanmaakt via de e-activiteiten tools en pusht naar UiT in Vlaanderen of onze nationale website, zullen vanaf januari verwijderd worden. Je doet dit dus best meteen via Ordolio.

Wat met Canva?

Canva zal blijven bestaan. Het gebruik van Canva staat los van het gebruik van Ordolio. Canva dient om flyers, affiches en andere grafische documenten te ontwerpen. Je kan wél je flyer, die je hebt ontworpen via Canva, gebruiken in Ordolio. Zo kan je deze bijvoorbeeld toevoegen als afbeelding aan je Ordolio-activiteit, op je Ordolio-website plaatsen of mee versturen via je nieuwsbrieven die je opstelt via Ordolio. 

Wat je zeker nog moet doen voor 1/1/2026 met je afdelingswebsite

De afdelingswebsites gaan offline op 1 januari 2026.

Op deze websites zijn de voorbije jaren heel wat activiteiten verschenen, die kwamen er automatisch op vanuit jullie E-activiteiten. Maar misschien heb je wel extra informatie op jullie website gezet die je nog wil bewaren, zoals:

  • extra vrije pagina's die aangemaakt zijn rond een bepaald thema, evenement
  • fotoalbums over activiteiten

Wil je deze info ergens bewaren voor later, hou dan rekening met deze tips.

  • De informatie op je vrije pagina's wordt niet automatisch overgezet naar de website die je via Ordolio zal hebben. Wil je de info toch bewaren, open dan de webpagina, knip en plak de info naar een bestand en bewaar het op je pc zodat je het later opnieuw kan gebruiken voor andere toepassingen.
  • Wanneer foto's werden opgeladen in een fotoalbum werd de kwaliteit van deze foto's erg verkleind. Dit om de inlaadsnelheid van de website optimaal te houden. Daarom hebben we in het verleden altijd vermeld dat je deze fotoalbums niet als archief mag beschouwen. Wil je de foto's toch bewaren? Kopieer ze dan naar je computer. 

Wat je zeker nog moet doen voor 1/03/2026 met je E-activiteiten

De E-activiteiten blijven wat langer online omdat jullie het programma nog nodig hebben om jullie activiteiten van 2025 af te werken.

Wat moet je doen?

  • alle activiteiten van 2025 invoeren en afwerken zoals je gewoon bent
  • alle subsidieaanvragen voor activiteiten in 2025 afwerken.
    Wacht hier niet mee tot half februari want dan kan jullie subsidievraag niet meer tijdig verwerkt en uitbetaald worden.  
  • jullie werkjaar indienen voor 15 februari 2026 om recht te hebben op jullie werkingstoelage.
  • Nadenken of je informatie over je activiteiten van de voorbije jaren wil bijhouden als overzicht. Indien ja, lees dan zeker de bijgevoegde uitleg.

Heb je vragen over het afwerken van je activiteiten of het indienen van je werkjaar, kijk dan even op: landelijkegilden.be/bestuur/tools/e-activiteiten.

Activiteiten die plaatsvinden in 2026 moet je NIET ingeven via de E-activiteiten, maar vul je in via Ordolio.